hurda poşet alınır

Geri dönüştürülmüş HURDA POŞET ALINIR yapılan çevre dostu çantalar, yeşil alışveriş yapmanın ve tek kullanımlık hurda poşetlerin çevresel etkisini azaltmanın harika bir yoludur. HURDA POŞET (polietilen tereftalat), birçok tek kullanımlık plastik şişede kullanılan bir plastiktir. Bu şişeler geri dönüştürülebilir ve çanta ve diğer ürünlerin yapımında kullanılabilecek dayanıklı bir malzemeye dönüştürülebilir.

Tek kullanımlık hurda poşetlerle karşılaştırıldığında, geri dönüştürülmüş HURDA POŞET’ten yapılan poşetler çok daha dayanıklıdır ve birden çok kez kullanılabilir. Ayrıca daha dayanıklıdırlar ve daha fazla ağırlık taşıyabilirler, bu da onları bez çantalar için ideal bir seçim haline getirir. Ayrıca hafif ve katlanabilir olmaları, taşımalarını kolaylaştırır.

Geri dönüştürülmüş HURDA POŞET’ten üretilen poşetlerin bir diğer avantajı da tek kullanımlık hurda poşetlere göre daha çevreci olmaları. HURDA POŞET geri dönüştürülmesi, çöplüklere ve doğaya karışan plastik atık miktarının azaltılmasına yardımcı olur. Ayrıca, geri dönüştürülmüş HURDA POŞET üretimi, işlenmemiş plastik üretimine göre daha az enerji ve kaynak gerektirir, bu da karbon ayak izini azaltmaya yardımcı olur.

Geri dönüştürülmüş HURDA POŞET’ten yapılan çantalar birçok farklı renk ve boyutta mevcuttur ve farklı uygulamalar için uygundur. Alışveriş çantası, plaj çantası, sırt çantası ve daha fazlası olarak kullanılabilirler. Reklam sektöründe de sıklıkla kullanılmaktadır ve şirket logoları ile basılmaktadır.

Özetle, geri dönüştürülmüş HURDA POŞET’ten yapılan çevre dostu çantalar, çevre koruma konusunda bir şeyler yapmak isteyenler için mükemmel bir seçimdir. Dayanıklı, hafif ve katlanabilir, çöplüklere ve doğaya karışan plastik atık miktarını azaltmaya yardımcı olabilirler.

  • #poşet geri dönüşüm

Hurda poşetler tamamen geri dönüştürülebilir mi? Kağıt etiketli hurda poşetler geri dönüştürülebilir mi? Hangi hurda poşetler genellikle geri dönüştürülebilir?

Endüstride hurda poşet alınır ve kullanılır.

Geçen yıl ortalama bir Alman hanesinin 24 adet kullandığı plastik taşıma poşetlerinden ( Özel Evlerde Hurda poşet Tüketimi ), kilitli poşetlere, kendinden contalı poşetlere, alışveriş poşetlerine, çöp poşetlerine ve paletler ve diğer endüstriyel ürünler için özel kılıflara kadar – hurda poşet alınır ve bu ürünler o kadar kullanışlıdır ki %100 değiştirilebilir olması gerekmez.

Ancak geri dönüşüm ve yeniden kullanım, tüketicilerin giderek artan bir endişesidir, bu nedenle hurda poşetlerin uygun şekilde geri dönüştürülmesini ve yeniden kullanılmasını sağlamak için ne yapabiliriz?

Naylon poşetlerin nasıl yapıldığına, neyden yapıldığına, nasıl yeniden kullanılabileceğine ve eğer tekrar kullanılamıyorsa hurda poşetlerin nasıl geri dönüştürüleceğine bakıyoruz.

Hurda poşet alınır ama nasıl?

Hurda poşetlerin geri dönüşümüne ve yeniden kullanımına geçmeden önce, hurda poşetlerin nasıl yapıldığını anlamamız gerekiyor. Plastik torbaların hangi malzemeden yapıldığı, nasıl kullanıldıklarına bağlıdır, ancak paketlemede kullanılan torbaların çoğu, farklı derecelerde polietilenden yapılır.

Plastik torbalar yağdan yapılır. Aslında, tüm petrolün yüzde altısı plastik üretimine gidiyor ve hurda poşetler, bu plastik kullanımlarının yaklaşık %40’ını oluşturuyor. Yağ, plastik granüller olarak gelen uzun zincirli polietilen moleküllerine ısı ve basınç kullanılarak işlenir.

Farklı ısı ve basınç kombinasyonları, tipik olarak yüksek yoğunluklu polietilen (HDPE) ve plastik filmlerden yapılan bez torbalar ve düşük yoğunluklu polietilenden (LDPE) yapılan daha ince torbalar ile farklı yoğunluklarda plastik poşet alımı.

Hurda poşet yapmak için ham petrole ihtiyaç var

Temel olarak polietilen paletler

Polietilen paletler, hurda poşetlerin başlangıç ​​noktasıdır. Bu paletler ısıtılır ve kullanıma bağlı olarak değişen kalınlıklarda filmler halinde ekstrüde edilir, bunlar daha sonra boyutlarına göre kesilir ve dikişler sırayla ısıyla bir torbaya kapatılır. 

Plastik nasıl yeniden kullanılabilir?

Plastik poşetler ağırlıklarına göre çok güçlüdür ve çabuk hava koşullarına maruz kalmaz veya bozulmaz (20 yıla kadar sürebilir), bu da onları tekrar tekrar kullanım için ideal hale getirir. Yeniden kullanım için hangi seçenekler var?

Bir hurda poşetin tamamen ayrışması bu kadar sürer

Hurda poşetlerin yeniden kullanımı

  • Birincil: Bariz yol, onu bir çanta olarak yeniden kullanmaktır. Plastik taşıma poşetleri, ilk kullanımdan sonra yiyecek veya diğer ürünleri taşımak için tekrar tekrar kullanılabilir. Bu ve diğer plastik torba türleri, çeşitli öğeleri saklamak veya temiz, taze ve korumalı tutmak için de kullanılabilir.
  • İkincil: Plastik poşetleri hurda poşet alınır olarak yeniden kullanmanın yanı sıra, her türlü ikincil kullanımları vardır. Örneğin, kışın dış mekan bitkilerini dondan korumak için örtmek için idealdirler. Ayrıca postayla gönderdiğiniz paketlerde dolgu malzemesi olarak da kullanılabilirler. Kullanılmış torbalar ayrıca kullanılmadıklarında boya fırçalarını korumak, boya tepsilerini, çöp kutularını ve hatta kuş kafeslerini hizalamak için ve son olarak yaratıcı işçilik için kullanılabilir. Plastik poşetler ????
  • Nihai : (Yeniden) kullanım ömürlerinin sonuna geldiklerinde, küçük çöp torbaları olarak kullanılabilirler ve böylece (nihai) amaçlarını yerine getirirler. Bu noktada plastiğin nasıl geri dönüştürüleceği sorusu giderek önem kazanıyor